اخبار > تدوین طرحی دو فوریتی برای مدیریت ترافیک تهران/ ارائه طرح بعد از بررسی لایحه بودجه ۹۶  چاپ        ارسال به دوست

318953
خبرگزاری مجلس شورای اسلامی، خانه ملت:

تدوین طرحی دو فوریتی برای مدیریت ترافیک تهران/ ارائه طرح بعد از بررسی لایحه بودجه ۹۶

سخنگوی هیات رئیسه مجلس از تدوین طرحی در مجلس برای مدیریت ترافیک تهران خبر داد و گفت: طرح مذکور را بعد از بررسی لایحه بودجه ۹۶ ارائه می کنیم.

بهروز نعمتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه موفقیتی در توسعه ناوگان حمل ونقل عمومی در کلانشهر تهران نداشته ایم، گفت: اگر به بهبود و گسترش امکانات ناوگان اتوبوسرانی، تاکسیرانی و حمل و نقل ریلی در کلان شهر تهران توجه داشته باشیم به هیچ وجه شاهد تردد خودروهای تک سرنشین در پایتخت و ایجاد ترافیک نخواهیم بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه کمبود ناوگان حمل ونقل عمومی در پایتخت موجب شده شهروندان به سمت استفاده از خودروهای شخصی هجوم بیاورند، تصریح کرد: عدم پوشش مناسب ناوگان عمومی مهمترین علت آن است.

کلانشهر تهران نیازمند مدیریت جامع و یکپارچه برای رفع مشکلات است

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در تمامی ادوار شاهد مناقشاتی بین دولت و شهرداری در تامین منابع توسعه حمل ونقل عمومی بودیم، یادآور شد: درگذشته هم متذکر شدیم پایتخت نیازمند یک مدیریت یکپارچه و جامع است و باید شهرداری یا وزارت کشور این مسئولیت را بر عهده بگیرد زیرا کلانشهر با این وسعت نیازمند یک کدخدا است این در حالی است که تهران صدها کدخدا دارد و تصمیم گیری هایی که باید انجام شود به درستی انجام نشده و تصمیمات یک دستگاه خنثی کننده تصمیمات دستگاهی دیگر است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه در حال تدوین طرحی دوفوریتی برای مدیریت ترافیک تهران هستیم، گفت: با همکاری تعدادی از نمایندگان در حال تدوین طرحی برای مدیریت ترافیک پایتخت هستیم که آن را بعد از بررسی لایحه بودجه 96 ارائه خواهیم کرد؛ انتظار می رود این طرح بسیاری از مشکلات ترافیک تهران را مرتفع کند./

پایان پیام


١٠:١٠ - دوشنبه ٢٠ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٢٠٦٢    /    تعداد نمایش : ٦٢٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج