اخبار > ضرورت تخصیص ۴۰۰ میلیارد تومان برای متروی اسلامشهر  چاپ        ارسال به دوست

306110
خبرگزاری مجلس شورای اسلامی، خانه ملت:

ضرورت تخصیص ۴۰۰ میلیارد تومان برای متروی اسلامشهر

سخنگوی هیات رئیسه مجلس درخصوص تحقق وعده رئیس جمهور مبنی بر تخصیص ۴۰۰ میلیارد تومان برای متروی اسلامشهر تذکر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بهروز نعمتی در نشست علنی امروز (یکشنبه 24 مردادماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی به رئیس جمهور و استاندار تهران گفت: با توجه به مشکلات کلانشهر تهران چون ترافیک و آلودگی هوا، درخصوص حضور و تردد اتومبیل‌های مختلف به تهران از شهرهای اقماری مانند شهرری و اسلامشهر اقدامات جلوگیرانه باید صورت گیرد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس یادآور شد: بر مبنای قول رئیس جمهور به اسلامشهر مقرر شد 400 میلیارد تومان برای متروی اسلامشهر تخصیص یابد که تاکنون محقق نشده است بنابراین از رئیس جمهور درخواست می‌شود تا دستورات لازم را در این‌خصوص ارائه دهد.
وی در تذکری به وزیر دادگستری براساس اصل 160 قانون اساسی گفت: با توجه به اتفاقات اخیر و هتک حرمت به رئیس جمهور متاسفانه شما سکوت کرده‌اید در حالی که براساس این اصل وظیفه دارید هماهنگی‌های لازم بین قوه قضائیه، مجلس شورای اسلامی و دولت را به‌عمل آورید ولی به نظر می‌رسد در این زمینه کوتاهی کردید.
نعمتی در تذکری دیگر به وزیر اقتصاد و دارایی درخصوص عدم تخصیص ارز مبادله‌ای به صنایع غذایی گفت: تک‌نرخی شدن ارز برای همه صنایع باید باشد و اگر قرار به استثنا باشد صنایع غذایی مردم باید در اولویت قرار گیرد.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس افزود: متاسفانه صنایع غذایی و شیر به‌خصوص با مشکلات جدی روبروست بنابراین در شورای اقتصاد و مجموعه شورای پول و اعتبار درخصوص تخصیص ارز مبادله‌ای به صنایع غذایی اقدامات لازم صورت گیرد./
پایان پیام 


١٣:٠٩ - يکشنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٥    /    شماره : ٩٢٥    /    تعداد نمایش : ٦٦٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج