اخبار > مسایل فراکسیونی در انتخاب هیات رئیسه کمیسیون‌ها تعیین کننده نبود  چاپ        ارسال به دوست

95040102086
خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا:

مسایل فراکسیونی در انتخاب هیات رئیسه کمیسیون‌ها تعیین کننده نبود

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه‌ریزی فراکسیون‌های سیاسی مجلس برای انتخاب هیات رئیسه کمیسیون‌ها گفت که مسایل فراکسیونی در انتخاب روسای کمیسیون‌ها تعیین کننده نبود. 

بهروز نعمتی در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ عملکرد فراکسیون‌های سیاسی مجلس در انتخاب هیات رئیسه کمیسیون‌ها اظهار کرد: در بحث انتخاب هیات رئیسه کمیسیون‌ها موارد متعددی هست که خود را نشان می‌دهد و فقط نمی‌توان به وزن فراکسیون‌ها اشاره کرد.

وی گفت: تخصص نیروها و تجربیات کمیسیونی و عوامل متعدد دیگر در انتخاب افراد به عنوان ریاست یا اعضای هیات رئیسه کمیسیون‌ها دخیل است.

وی افزود: فراکسیون‌های سیاسی قطعا برای انتخابات هیات رئیسه کمیسیون‌ها برنامه‌ریزی دارند اما این طور نیست که بگویم فلان فراکسیون موفق شده و دیگری موفق نشده است.

وی گفت: در تعیین کسانی که برای ریاست کمیسیون‌ها کاندیدا می‌شود، ممکن است فردی باشد که سه دوره سابقه نمایندگی داشته اما جزو فراکسیون امید و یا فراکسیون ولایت نیست ولی رأی می‌آورد.

این عضو هیات رئیسه مجلس ادامه داد: مثلا دکتر تاجگردون کسی است که کمتر کسی مثل او تجربه کار بودجه‌ای دارد و لذا همه فارغ از بحث‌های گروهی و جناحی به او رأی دادند یا دکتر حسنوند نماینده‌ای است که 4 دوره تجربه نمایندگی دارد و فارغ از مسایل گروهی به عنوان رئیس کمیسیون انرژی انتخاب شد. یا افراد دیگر، مثلا تجربه پزشکی دکتر نوبخت به گونه‌ای بود که خیلی از افرادی که خودشان سوابق خوبی دارند به او رأی دادند.

نعمتی در پایان خاطرنشان کرد:‌ بنابراین من معتقدم مسایل فراکسیونی خیلی مبنا قرار نگرفته و نمی‌تواند تعیین کننده باشد ضمن این‌که وزن افرادی که در سمت‌های مختلف کاندیدا شده‌اند نیز در انتخاب آنها بسیار موثر بوده است.

انتهای پیام


١١:٣٨ - جمعه ٤ تير ١٣٩٥    /    شماره : ٨٥٧    /    تعداد نمایش : ٨٥٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج