اخبار > پرداخت تا سقف ۲۰۰ میلیون برای تمامی سپرده‌گذاران کاسپین/ رفع مشکلات تمامی موسسات مالی در دستور کار بانک مرکزی  چاپ        ارسال به دوست

بهروز نعمتی
خبرگزاری مجلس شورای اسلامی، خانه ملت:

پرداخت تا سقف ۲۰۰ میلیون برای تمامی سپرده‌گذاران کاسپین/ رفع مشکلات تمامی موسسات مالی در دستور کار بانک مرکزی

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس در تشریح نشست غیرعلنی با حضور رییس کل بانک مرکزی گفت: در این نشست مقررشد پرداختی تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان برای تمامی سپرده‌گذاران کاسپین در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بهروز نعمتی در تشریح نشست غیرعلنی امروز (یکشنبه، 5 آذر ماه) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: در این جلسه دو ساعته رئیس بانک مرکزی گزارشی از وضعیت موسسات مالی و اعتباری به نمایندگان ارائه کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: مشکلاتی که در نحوه پرداخت به مجموعه کاسپین وجود داشت با دقت بیشتری مدنظر قرار گرفت بنابراین بر اساس اقدامات مناسب در رأس سران سه قوه و خواست نظام و مسئولان باید هر چه سریعتر مشکلات موسسات مالی حل و فصل شود.

وی یادآور شد: پرداختی تا سقف 200 میلیون تومان برای تمامی سپرده‌گذاران کاسپین در دستور کار قرار گرفته و مبلغ 3 هزار و 600 میلیارد تومان از طرف بانک مرکزی به این امر اختصاص یافته؛ این رقم بیش از ۹۸ درصد مجموعه سپرده گذاران بوده است ضمن اینکه مسئولان درصدد هستند 2 درصد باقی مانده نیز پرداخت شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: پرداختی سایر موسسات مالی نیز در دستور کار بانک مرکزی قرار دارد بنابراین مجموعه پرداختی‌ها قریب به 95 درصد است که 5 درصد باقی مانده نیز با تلاش سه قوه پرداخت خواهد شد.


١١:١٢ - شنبه ٥ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٢٩٥    /    تعداد نمایش : ٦٤٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج