اخبار > کنگره سوری- سوری فرصتی برای مذاکره مخالفان و حامیان دولت سوریه/ تعبیه برگزاری انتخابات آزاد ثمره این کنگره خواهد بود  چاپ        ارسال به دوست

بهروز نعمتی
خبرگزاری مجلس شورای اسلامی،خانه ملت:

کنگره سوری- سوری فرصتی برای مذاکره مخالفان و حامیان دولت سوریه/ تعبیه برگزاری انتخابات آزاد ثمره این کنگره خواهد بود

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با اشاره به اینکه به موجب تشکیل کنگره سوری- سوری فرصتی برای مذاکره مخالفان و حامیان دولت سوریه فراهم می‌شود، گفت: شرایط برگزاری انتخابات آزاد نیز در نتیجه این کنگره تعبیه می‌شود.

بهروز نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص تصمیم اتخاذ شده مبنی بر تشکیل کنگره ملی سوری- سوری در اجلاس سوچی، گفت: جمهوری اسلامی همواره معتقد است که ملت سوریه باید تکلیف اداره کشور خود را عهده دار شوند، البته پیش از جنگ افروزی‌ آمریکایی‌ها به دست گروه‌های ناخلف خود چون داعش در سوریه، نیز بر همین اصل تاکید داشتیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت بشار اسد از گذشته مخالفانی داشت لذا در شرایط کنونی بعد از جنگ با تشکیل کنگره ملی سوری- سوری این افراد که بعضا اظهارات و دلایل مخالفت خود را بیان نکرده‌اند، در معرض مذاکره با دولت قرار خواهند گرفت.

وی افزود: مردم سوریه باید سرنوشت خود را تعیین کنند، از این رو کنگره سوری- سوری شرایط برگزاری انتخابات آزاد را در سوریه فراهم خواهد کرد، کشورهای مداخله‌گر و خواهان تغییر حکومت سوریه نیز باید بدانند که توانایی تغییر حکومت سوریه را نخواهند داشت.

نعمتی تاکید کرد: مردم تنها قدرت تعیین آینده سوریه را خواهند داشت لذا زور و جبر و جنگ‌های نیابتی که با شیطنت برخی کشورهای همسایه سوریه نیز همراه شد، راه به جایی نبرده و نخواهد برد. اما عربستان سعودی بزرگترین اشتباه را در منطقه مرتکب شد زیرا آنچه اسراییل سالها به دنبال آن بود، تا حدودی تحقق پیدا کرد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: عربستان سعودی آسیب بسیاری به ملت سوریه وارد کرد، در هر حال با وجود برچیدن داعش و طرح موضوع تشکیل کنگره ملی سوری- سوری در اجلاس سوچی مردم باید این تکلیف را بر عهده گیرند لذا منتخب مردم مورد احترام همه است.


١٠:٥١ - دوشنبه ٦ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٢٩٦    /    تعداد نمایش : ٧١١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج