اخبار > رد کلیات لایحه بودجه ۹۷ سیاسی نبود / هدفمندی یارانه ها کلاف سردرگم است / دولت باید حرف نمایندگان را بشنود  چاپ        ارسال به دوست

بهروز نعمتی
خبرگزاری مجلس شورای اسلامی،خانه ملت:

رد کلیات لایحه بودجه ۹۷ سیاسی نبود / هدفمندی یارانه ها کلاف سردرگم است / دولت باید حرف نمایندگان را بشنود

سخنگوی هیئت رییسه مجلس، توضیحاتی درباره رد کلیات لایحه بودجه سال ۹۷ مطرح کرد.

بهروز نعمتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به رد کلیات گزارش کمیسیون تلفیق درباره لایحه بودجه سال 97، گفت: چند ایراد اساسی در لایحه بودجه سال 97 وجود داشت که نمایندگان نسبت به آن حساس بودند همانند موضوع اوراق قرضه و اوراق مالی که جزء دغدغه های نمایندگان بود که باید در کمیسیون تلفیق این موضوع اصلاح شود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایراد دوم بحث هدفمندی یارانه ها بود که همانند کلاف سردرگم است، افزود: دقیقا مشخص نیست که دولت در بخش هدفمندی یارانه ها چه اقدامی می خواهد انجام دهد و باید این موضوع مورد بازبینی قرار گیرد.

نگاه بودجه سال 97 ، نگاه اقتصاد مقاومتی نیست

وی ادامه داد: نگاه بودجه سال 97 ، نگاه اقتصاد مقاومتی نیست که در واقع تعهداتی که در خصوص بخش اشتغال و تولید باید دیده می شد دیده نشده و این یکی از ایرادات دیگر در بودجه سال 97 است.

کشور را نمی توان همیشه مقروض نگه داشت

نعمتی با بیان اینکه کشور را نمی توان همیشه مقروض نگه داشت، یادآور شد: تمام این دلایل سبب شد که نمایندگان به لایحه بودجه سال 97 رأی ندهند و عدم رأی نمایندگان کاملا کارشناسی بوده و این موضوع که عدم رأی به لایحه سیاسی کاری بوده به هیچ وجه درست نیست و از تمامی گروه های مختلف سیاسی جزو مخالفان کلیات لایحه بودجه سال 97 بودند.

دولت باید حرف نمایندگان را بشنود

وی افزود: دولت باید حرف نمایندگان را بشنود و چند موضوع اساسی و جدی وجود دارد که باید اصلاح شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث شفافیت بودجه یکی از موضوعات مهم دیگری بوده که باید به آن پرداخته شود، ادامه داد: کمیسیون تلفیق بودجه زحمات خوبی برای بررسی لایحه بودجه کشید اما همچنان دغدغه هایی در زمینه شفافیت بودجه وجود داشت.

علیرغم چکش کاری متعدد کمیسیون تلفیق اما همچنان ایرادات جدی در لایحه بودجه سال 97 وجود داشت

وی با اشاره به اینکه کمیسیون تلفیق لایحه پیشنهادی دولت را مورد بررسی قرار داده است، اظهار داشت: علیرغم چکش کاری متعددی که توسط اعضای کمیسیون تلفیق انجام شد اما همچنان ایرادات جدی در لایحه بودجه سال 97 وجود داشت که باید رفع شود.

نعمتی افزود: بحث هدفمندی یارانه ها، اوراق مشارکت، اشتغال، حمایت از تولید و واحدهای تولیدی، بحث بازنشستگان و حقوق کارکنان از جمله موارد جدی است که باید در کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار گیرد.

سخنگوی هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کمیسیون تلفیق تنها برای مدت 72 ساعت زمان دارد که لایحه بودجه سال 97 را مورد بررسی مجدد قرار دهد، تصریح کرد: روز شنبه مجلس مجددا این موضوع را مورد بررسی قرار می دهد و همانند امروز مجددا 10 نفر مخالف و 10 نفر موافق درباره کلیات لایحه بودجه سال 97 اظهارنظر می کنند.


١٧:٥٠ - دوشنبه ٩ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٢٣٠٣    /    تعداد نمایش : ١٧١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج