اخبار > شأن مجلس ورود به مسائل داخلی صداوسیما نیست/دیوار کشی دور مجلس به درخواست نهادهای امنیتی بوده  چاپ        ارسال به دوست

شأن مجلس ورود به مسائل داخلی صداوسیما نیست
خبرگزاری مجلس شورای اسلامی، خانه ملت:

شأن مجلس ورود به مسائل داخلی صداوسیما نیست/دیوار کشی دور مجلس به درخواست نهادهای امنیتی بوده

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درخصوص حواشی که اخیراً در مورد مجلس شورای اسلامی در رسانه ها مطرح می شود، از جمله دیدار هیات رئیسه مجلس با مدیران رسانه ملی و برخی سوالات نماینده مردم مشهد و کلات واکنش نشان داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بهروز نعمتی در حاشیه نشست علنی امروز (چهارشنبه 19 دی) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران پیرامون مطالبی که درخصوص درخواست مجلس از صداوسیما برای ممنوع التصویر شدن برخی افراد مطرح شده، اظهار داشت: اگر قرار باشد جلسات هیات رئیسه خبری شود، سخنگو وظیفه دارد که نسبت به این موضوع اخبار را در اختیار رسانه های مختلف قرار دهد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جلسات هیات رئیسه با مسئولان، روال معمول است و هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با معاونان رئیس جمهور، وزرا و مسئولان سازمان صداوسیما جلساتی را برگزار می کند.

وی با اشاره به جلسه هیات رئیسه مجلس با رئیس سازمان صداوسیما و معاونان وی افزود: جلسه بسیار خوبی بود و مسائل مختلفی نیز در این جلسه مطرح شد، از جمله اینکه با توجه به فضای اقتصادی کشور، مجلس، هیات رئیسه و دکتر علی لاریجانی توقع دارند صداوسیما به عنوان پشتیبان تولید حرکت کند.

نعمتی ادامه داد: بحث بعدی در مورد مسائل پیرامون صداوسیما، اعتبارات این سازمان و مشکلات صداوسیما بود، همچنین در مورد روابطی که با مجلس وجود دارد، مسائلی مطرح شد. در حاشیه این موضوع بحثی نیز در مورد گله مندی نمایندگان از برخی رفتارهای صداوسیما مطرح شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ضمن رد خبر منتشر شده درخصوص احضار مجری صداوسیما به مجلس گفت: مجلس، هیات رئیسه و دکتر لاریجانی در شأن خود نمی دانند که در مورد ممنوع التصویر شدن افراد نظری بدهند؛ ممکن است صداوسیما با توجه به برنامه های خود رفتاری کند ولی طرح این موضوعات پیرامون درخواست مجلس برای ممنوع التصویر شدن افراد را به شدت تکذیب می کنم.

وی افزود: با توجه به فضای کشور باید با مودت و برادری کارها را پیش ببریم و اگر گلایه ای وجود دارد، در فضای دوستانه مطرح شود، ولی اینکه گفته شود مجری یک برنامه به مجلس احضار شده، صحیح نیست. من در ابتدای انتشار این خبر موضوع را تکذیب کردم ولی جای سوال دارد که چرا این مسائل مطرح می شود.

نعمتی درخصوص اظهارات آقای پژمانفر نماینده مردم مشهد و کلات پیرامون قطع بیمه درمانی نمایندگان منتقد هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: نوع بیمه نمایندگان مشخص است، اگر کسی از ارگانی حقوق دریافت نمی کند، مجلس، حقوق این نماینده را پرداخت کرده و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می گیرد. باید توجه داشت که بیمه تامین اجتماعی در اختیار هیات رئیسه نیست. طبق روال، هر کسی به درمانگاه ها و بیمارستان ها مراجعه کند، پوشش داده می شود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برخی دیگر از نمایندگان حقوق خود را از ادارات یا ارگان های دیگر دریافت می کنند، که به مجلس مامور شده اند. این نمایندگان بیمه خود را دارند، و طبق روال انجام می شود. علاوه بر این بیمه تکمیلی برای همه نمایندگان و خانواده های آنها صادر شده و تاکنون چنین موضوعی مطرح نشده است. مطرح کردن این مسائل اصلا در شأن مجلس نیست.

وی درخصوص انتقاد نصرالله پژمانفر از عدم اعزام نمایندگان منتقد به سفرهای خارجی افزود: روال سفرهای رئیس مجلس مشخص است، اتفاقا ما از رئیس مجلس گله مند هستیم که چرا معمولا نمایندگان منتقد را در سفرهای خارجی با خود همراه می کند.

نعمتی ادامه داد: سایر سفرها نیز یا بر مبنای فراکسیون و کمیسیون انجام می شوند یا اینکه نمایندگان به همراه دولت به سفر می روند. در سفرهای فراکسیونی هر نماینده ای به تناسب عضویت در فراکسیون خود به سفر می رود که البته بنا به درخواست و ارتباط با کشور مقابل انجام می شود. سفرهای کمیسیون نیز به همین شیوه است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی جزو کمیسیون هایی است که در این دوره بیشترین سفرها را داشته است، گفت: در ادوار گذشته مجلس کمیسیون هایی مانند فرهنگی، شوراها و قضایی و حقوقی سفرهای کمتری داشتند ولی در این دوره به گونه ای تنظیم کرده ایم تا اجحافی در حق نمایندگان صورت نگیرد.

وی درخصوص انتقادات نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی پیرامون دیوارکشی اطراف ساختمان های مجلس افزود: موضوعات مطرح شده اصلا صحت ندارد، مجلس در گذشته به لحاظ امنیتی دارای شرایط حساسی بود، ولی اکنون وضعیت مجلس تبدیل به شرایط حیاتی شده و دیوارکشی های اطراف ساختمان های مجلس در اختیار هیات رئیسه نیست، بلکه نهادهای امنیتی، ستاد کل و دستگاه های مجری و تصمیم گیر این شرایط را تعیین می کنند؛ دکتر لاریجانی و هیات رئیسه این کارها را انجام نداده اند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعد از حادثه تروریستی مجلس طبیعتاً شرایط عوض شده است، گفت: دوستانی که نسبت به موضوعات مالی قصد بررسی دارند، همه اسناد و مدارک دیوارکشی های اطراف ساختمان های مجلس به آنها ارائه می شود، باید توجه داشت که نهادهای امنیتی پیگیر این موضوع هستند و مجلس نقشی ندارد./

پایان پیام

 


١٠:٠٢ - چهارشنبه ١٩ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٢٣٢٥    /    تعداد نمایش : ٢١٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج