اخبار > کنگره ملی مهندسی شیمی فرصتی برای تولید فناوری و ثروت در کشور  چاپ        ارسال به دوست

کنگره ملی مهندسی شیمی فرصتی برای تولید فناوری و ثروت در کشور
خبرگزاری مجلس شورای اسلامی، خانه ملت:

کنگره ملی مهندسی شیمی فرصتی برای تولید فناوری و ثروت در کشور

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، برگزاری کنگره ملی مهندسی شیمی را فرصتی برای تولید فناوری و ثروت در کشور توصیف کرد.
فریده اولادقباد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برگزاری شانزدهیمن کنگره ملی مهندسی شیمی از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشکده مهندسی شیمی گفت: در این کنگره علاوه بر اندیشمندان دانشگاهی، ریاست دانشگاه امیرکبیر، شهردار تهران، بهروز نعمتی نماینده مجلس، مهندس شاکری مدیریت مهندسی پژوهش و فناوری وزارت نفت و بنده به عنوان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات و رییس فراکسیون زنان مجلس حاضر بودند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: این کنگره با حضور محققان و اندیشمندان دانشگاهی و متخصصان صنعت، بزرگترین گردهمایی جامعه مهندسی شیمی در سطح ملی بود که با هدف ترسیم افق‌های نو در حوزه تولید علم و فناوری، معرفی اولویت‌های پژوهشی صنعت و نیز ایجاد فضای هم‌اندیشی بین دانشگاه و صنعت برگزار شده بود.

کنگره ملی مهندسی شیمی فرصتی برای تولید فناوری و ثروت در کشور

وی با بیان اینکه این کنگره از 29 دی تا 1 بهمن برگزار خواهد شد، ادامه داد: 983 عنوان مقاله پژوهشی به این کنگره رسیده بود که پس از داوری اولیه بر اساس الگوی نگارش و اصالت اثر، حدود 936 اثر به کمیته علمی ارسال شد و 721 عنوان مقاله نیز حائز کیفیت لازم برای ارائه در دو بخش شفاهی و پوستر می‌شوند.

رییس فراکسیون زنان مجلس نکته قابل تمایز این کنگره با دوره‌های قبلی را دریافت آثار علمی - فنی در قالب مطالعات موردی صنعتی از صنایع و مراکز پژوهشی دانست و افزود: این کنگره فرصتی برای ارائه اولویت‌ها و فعالیت‌های پژوهشی صنایع و دانشگاه و نیز مستندسازی آنها ایجاد می‌کند.

اولادقباد بیان کرد: استقبال بسیار خوب مدیران و کارشناسان صنایع از این بخش منجر به ارسال بیش از 100 اثر به دبیرخانه شده که پس از داوری فنی 51 اثر برای ارائه در کنگره انتخاب می‌شود.

وی با بیان اینکه مقالات ارائه‌شده در این کنگره در پایگاه اسنادی جهان اسلام و در پایگاه انتشاراتی سیویلیکا نمایه می‌شود تا از این طریق در اختیار عموم قرار گیرد، گفت: کمیته‌های علمی، داوری، اجرایی، صنعت و دانشجویی در این کنگره سمینارهای خاص خود را دارند که آغازگر حرکتی نوین در ترویج و توسعه مهندسی شیمی و ایجاد پل موثرترمیان صنعت و دانشگاه در جهت تولید فناوری و ثروت در کشور است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به تقدیر از حناچی شهردار تهران و مهندس بیطرف پیشکسوت حوزه صنعت در این کنگره اشاره کرد و افزود: کمیته صنعت اقدام به برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه فناوری، کاتالیز، آب، محیط زیست و صنایع بالادستی نفت با حضور دانشگاهیان، صنعتگران و سیاستگذاران دولتی داشت و در این بخش بهروز نعمتی و شهردار در خصوص انرژی‌های تجدیدپذیر صحبت کردند./

پایان پیام


١٧:٠٦ - شنبه ٢٩ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٢٣٢٦    /    تعداد نمایش : ٩٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج