اخبار > آمریکایی ها هر جا به نفعشان باشد دم از حقوق بشر می زنند



  چاپ        ارسال به دوست

آمریکایی ها هر جا به نفعشان باشد دم از حقوق بشر می زنند
خبرگزاری مجلس شورای اسلامی، خانه ملت:

آمریکایی ها هر جا به نفعشان باشد دم از حقوق بشر می زنند

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:آمریکایی ها هرجا منفعت و سودشان باشد به دنبال حقوق بشر می روند و درپی فرافکنی رسانه ای هستند.
بهروز نعمتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به موضوع بازداشت مرضیه هاشمی خبرنگار پرس تی وی در کشور آمریکا، گفت:مطلب این است که همیشه این جریان در مقابل آنچه که به نفعشان است، حالا حتی اگر دستبند و پابند به یک زن بی گناهی بزنند به راحتی از کنار آن می‌گذرند و اتفاقا می‌گویند که این حقوق بشر است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود:واکنش آمریکایی ها درباره یک موضوعی که اصلا صحت ندارد؛ضدو نقیض است مانند موضوع اسماعیل بخشی ؛دیدید که رسانه‌های استکباری و آمریکایی‌ها چه سیستمی به راه انداختند و چه سر و صدایی کردند که این آدم شکنجه شده است و مورد ظلم قرار گرفته است.
عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیاست های یک وبام و دو هوای غرب در مقابل حقوق بشر،مطرح کرد:دستگیری مرضیه هاشمی راهی برای سلطه سیاسی آمریکا است، حداقل باید به مادر بودن وی نگاه می‌کردند؛همانطور که نسبت به نازنین زاغری سرو صدا کردند و گفتند که کودک دارد و یک مادر بی گناه است،بلاخره کدام درست است؟

نعمتی در ادامه افزود:من فکر می کنم آمریکایی ها هرجا منافع و سودشان باشد به دنبال حقوق بشر می روند و درپی فرافکنی رسانه ای هستند.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:وزارت خارجه کشورمان وظیفه دارد این موضوع را پیگیری کند،جواد لاریجانی معاون حقوق بشری قوه قضاییه هم این موضوع را پیگیری می کنند و انصافاً باید داد این افراد را به مجامع بین المللی برسانند و حتما هم از طریق مجامع جهانی باید شکایت کنند،موضوعات متعدد و مشابهی مانند موضوع خبرنگار پرس تی وی در ایالات متحده بوده که آخر هم سر به رسوایی آنها زده است.

به گزارش خانه ملت؛ محمدجواد ظریف، در ابتدا اقدام آمریکا در دستگیری مرضیه‌ هاشمی، خبرنگار پرس‌تی‌وی را سیاسی و غیر قابل قبول دانست. وزیر امور خارجه ایران در خصوص بازداشت مجری و خبرنگار شبکه پرس‌تی‌وی توسط آمریکا گفته:خانم مرضیه‌ هاشمی به لحاظ این‌ که همسر یک فرد ایرانی بودند، شهروند ایرانی هم محسوب می‌شوند از همین رو وظیفه خود می‌دانیم که از حقوق شهروندان خود دفاع کنیم.

ظریف در ادامه اضافه کرده که اقدام آمریکا در دستگیری این خانم یک اقدام سیاسی غیر قابل قبول و زیر پا گذاشتن آزادی بیان است.از همین رو آمریکایی‌ها بدون فوت وقت این بازی سیاسی را تمام کنند./

پایان پیام


١٠:١١ - چهارشنبه ٣ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٢٣٢٧    /    تعداد نمایش : ٩٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج