اخبار > ساختار کنونی بودجه پاسخگوی نیازهای کشور نیست  چاپ        ارسال به دوست

بهروز نعمتی
خبرگزاری مجلس شورای اسلامی، خانه ملت:

ساختار کنونی بودجه پاسخگوی نیازهای کشور نیست

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس، بابیان‌ اینکه ساختار کنونی بودجه بیش از پنجاه سال قبل شکل گرفته و بر اساس شرایط روز پاسخگوی نیاز کشور نیست تاکیدکرد که کمیسیون‌ها باید در طول سه ماه آتی اصلاح ساختاربودجه را بررسی کنند تا به یک جمع‌بندی دقیق برسیم.

بهروز نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در مورد تاکید رئیس مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه باید اصلاحاتی در ساختار بودجه ایجاد شده و ساختار دیوانی مناسبی فراهم شود تا شاهد رونق تولید باشیم، چرا که در شرایط کنونی صف و ستاد متناسب با شرایط کنونی کشور نیست، گفت: بیش از پنجاه سال بوده که ساختار کنونی بودجه تدوین شده است و تاکنون هم بر همین مبنا بودجه تنظیم شده و کار انجام می‌شود، و این در حالی است که با توجه به شرایط روز پاسخگوی نیازهای کشور نیست.

اصلاح ساختار بودجه در گروی حذف قوانین مزاحم است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در مورد بخشی که به عنوان اصلاح ساختار بودجه مطرح شد، پیشنهاد این بود که بخشی از قوانین مزاحم بررسی شده و در مورد آنها تصمیماتی اتخاذ شود و در بخش دیگر نیز به دنبال این باشیم که مجموعه طرح‌ها و پروژه‌هایی که قابلیت واگذاری دارند، به بخش خصوصی واگذار کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: در بخش دیوانی بودجه هم باید فضای کسب و کار را آماده کنیم که بتوانیم تا جاییکه امکان دارد، صدور مجوزها، تفویض اختیارات و تخصیص امکانات را به طور سهل‌تری در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم، ضمن اینکه به معنای واقعی واگذاری‌ها به این بخش را انجام دهیم.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: امیدواریم در طول سه ماه آینده که تا اصلاح ساختار بودجه باقی مانده است، این موضوع در کمیسیون‌های مختلف هم مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم در این رابطه به یک جمع‌بندی دقیق و منطقی برسیم./

پایان پیام


١٣:٢٢ - شنبه ٢٤ فروردين ١٣٩٨    /    شماره : ٢٣٤٠    /    تعداد نمایش : ١٨٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج